NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

Existují dva typy marseillského mýdla: Marseillské mýdlo s olivovým olejem (zelené) a marseillské mýdlo s rostlinným olejem (béžové). Obě mýdla jsou vyráběna tradiční metodou vaření v kotli zkušeným mistrem mýdlařem. Rozdíl mezi těmito mýdly je v použití rostlinných olejů. Marseillské mýdlo s olivových olejem (zelená kostka) je vyrobeno ze 70% olivového oleje, které dodává mýdlu výživující vlastnosti a 30% kokosového oleje, které dodává mýdlu své pěnivé vlastnosti. Marseillské mýdlo s rostlinným olejem (béžová kostka) se skládá z 20% palmojádrového oleje a 80% palmového oleje, z udržitelných zdrojů a s certifikací RSPO*.Obě mýdla doporučujeme jak pro osobní hygienu, tak pro použití a čištění v domácnosti (praní prádla, mytí podlahy atd.)

Marseillské mýdlo s rostlinným olejem a Marseillské mýdlo s olivovým olejem se skládá z minimálně 72% účinných látek vyrobených z oleje nebo olejových extraktů a maximálně 28% vody.  72% je proto vytištěno na Fer à Cheval obalech.

Kostka na skvrny  je vyrobená ze zbylého marseilleského mýdla na bázi olivového oleje a palmového oleje odebraného z kotlů.Složení je stejné jako u jakéhokoli jiného marseilleského mýdla, které vyrábíme, tj. obsahuje pouze rostlinné oleje bez chemických přísad, jako jsou parfemace, barviva, konzervační látky nebo živočišné tuky. Protože však smícháme zbytky kotlů, abychom vyrobili mýdlo na skvrny, neznáme přesná procenta olejů v kompozici. 

Mýdlo Fer à Cheval je živá látka vyrobená ze složek přírodního původu. Barva a přirozená vůně pocházejí z rostlinných olejů zmýdelněných v kotlích po dobu několika dnů. Vůně se může u různých dodávaných olejů lišit, což naznačuje jeho přirozený původ. Zejména vůně olivového oleje z pokrutin může být obzvláště výrazná,

především když právě opustila továrnu, ale časem zeslábne.  Mramorovaný vzhled či změna barvy mýdla nijak neovlivňuje jeho kvalitu. Doporučujeme skladovat mýdla na chladném a suchém místě mimo dosah světla, aby se mýdlo nezkazilo.