PÉČE O DOMÁCNOST

Přípravky pro péči o domácnost z marseillského mýdla Fer à Cheval

Věděli jste, že Fer à Cheval vyvinul přípravky, které jsou skvělými pomocníky pro šetrný úklid domácnosti a údržbu vašeho prádla?

Inspirována tradičním používáním marseillského mýdla v domácnosti, mýdlárna Fer à Cheval vyvinula řadu s jeho obsahem pro čistění prádla a domova, to vše s ekologickým přístupem pro zdravější domov. Objevte naše nejoblíbenější prostředky jako je multifunkční úklidový sprej, tekutý prostředek na praní nebo černé mýdlo. Pro opravdu ekologický přístup zvolte marseillské mýdlové vločky pro výrobu vlastního přípravku na praní.

PŘÍPRAVKY NA PRÁDLO

Marseillské mýdlo je oceňované pro své čistící a odmašťující vlastnosti, přičemž je šetrné ke kůži a bylo tak po staletí používáno i při praní prádla.

V moderním pojetí můžete využít tekutý prostředek na praní s marseillským mýdlem přímo vyrobený mýdlárnou Fer à Cheval nebo si vytvořit vlastní ekologický i ekonomický prostředek na praní za použití marseillských mýdlových vloček.

Jak na to? Jednoduše rozmíchejte 20g marseillských mýdlových vloček z rostinného mýdla ve vařící vodě.

Obě verze jsou vhodné i pro velmi citlivou kůži, což ocení alergici či atopici.

Marseillské mýdlové vločky – 400 g

Tekutý prostředek na praní – 2 l

Kostka na skvrny – 150 g

Mýdlové vločky vyrobené z marseillského mýdla představují ekologickou, účinnou a zdravou alternativu pro praní prádla, vhodné i pro citlivou pokožku. Jsou biologicky odbouratelné. Neobsahují žádné konzervanty, barviva, přísady ani živočišný tuk. Vzhledem k tomu mohou podléhat barevným změnám a postupem času, v závislosti na vystavení světlu a vlhkosti, ztrácet na objemu.

Koncentrovaný tekutý prostředek na praní vyrobený z marseillského mýdla je účinný i při nízkých teplotách, odstraňuje odolné skvrny, chrání barvy a zanechává prádlo čisté a svěží. Unikátní složení zajišťuje šetrnou péči s minimálním rizikem alergizace. Obsahuje 99 % ingrediencí přírodního původu. Neobsahuje žádné karcinogenní, mutagenní nebo toxické látky.

Kostka na skvrny je určená k lokálnímu použití a je vhodná i na odolné skvrny. Kostka je účinná a přitom šetrná k životnímu prostředí. Neobsahuje žádné konzervanty, barviva, přísady ani živočišný tuk. Vzhledem k tomu může mýdlo podléhat barevným změnám a postupem času, v závislosti na vystavení světlu a vlhkosti, ztrácet na objemu.

TIP!

Vyzkoušeli jste už naši legendární kostku na skvrny?

 

Kostka na skvrny je určená k lokální aplikaci a vhodná i na odolné skvrny. Neobsahuje žádné konzervanty, barviva, přísady ani živočišný tuk. Vzhledem k tomu může mýdlo podléhat barevným změnám a postupem času, v závislosti na vystavení světlu a vlhkosti, ztrácet na objemu, ne však na účinnosti!

Návod k použití:

Navlhčete kostku a jemně jí třete přímo skvrnu na prádle. Na odolné skvrny napěňte mýdlo a skvrnu vydrhněte před praním v pračce nebo ručním praním.
Na jemné textilie napěňte kostku mokrým hadříkem, kterým poté lehce třete povrch textilie dokud nenasákne. Opláchněte čistou vodou.

Použití olivové kostky proti skvrnám na bílém prádle

ÚKLID DOMÁCNOSTI

Prostředek na mytí nádobí s marseillským mýdlem – 500 ml

Přípravek k čištění podlah s marseillským mýdlem 1 l

Multifunkční úklidový sprej – 500 ml

Prostředek na mytí nádobí, který účinně odmašťuje a současně je šetrný ke kůži. Jeho koncentrované složení s vůní provensálských oliv zanechá vaše nádobí čisté a zářivé. Jeho jedinečné složení bez alergenů bylo vyvinuto tak, aby bylo minimalizováno riziko alergií. 

Přípravek k čištění podlah, vhodný pro všechny typy omyvatelných podlahových povrchů, účinně odstraňuje mastnotu a nečistoty a zanechává prostor příjemně provoněný vůní provensálských oliv.

Multifunkční úklidový sprej s vůní provensálské olivy důkladně odstraňuje nečistoty a mastnotu ze všech omyvatelných povrchů. Jeho jedinečné složení bez alergenů bylo vyvinuto tak, aby bylo minimalizováno riziko alergií.

Odstraňovač vodního kamene ve spreji – 500 ml

Hutné černé mýdlo s olivovým olejem – 500 g

Tekuté černé mýdlo  s olivovým olejem – 500 ml

Odstraňovač vodního kamene ve spreji je přípravek 4 v 1, který účinně čistí, odstraňuje vodní kámen, dezinfikuje a deodorizuje toalety, koupelny, umyvadla a kohoutky. Kombinuje účinky octa, který efektivně působí proti vodnímu kameni, a organické kyseliny získané z cukru pro její dezinfekční účinky. Jeho jedinečné složení bez alergenů bylo vyvinuto tak, aby bylo minimalizováno riziko alergií. Skládá se z 99 % složek přírodního původu bez jakýchkoli karcinogenních, mutagenních a reprotoxických látek (CMR).

Hutné černé mýdlo je víceúčelový čistící přípravek šetrný k životnímu prostředí. Jeho koncentrované složení je ekonomičtější variantou tekutého černého mýdla. Účinně čistí, odmaštuje, vyživuje a leští všechny druhy povrchů. Vhodné také k odstraňování odolných skvrn na oblečení. Je vyrobené z olivového oleje a neobsahuje žádné konzervanty, barviva ani parfemace. 

Tekuté černé mýdlo je víceúčelový čistící přípravek šetrný k životnímu prostředí. Účinně čistí, odmašťuje, vyživuje a leští všechny druhy povrchů. Vhodné také pro praní prádla a k odstraňování odolných skvrn na oblečení. Je vyrobené z olivového oleje a neobsahuje žádné konzervanty, barviva ani parfemace.

Řada přípravků péče o domácnost s marseillským mýdlem a černým mýdlem

MARSEILLSKÉ ČERNÉ MÝDLO

Už znáte černé mýdlo?

Pro účinné použití není třeba velkého množství přípravku.


Kuchyně, koupelna, pánve, grily: naneste 1 čajovou lžičku mýdla na houbu, povrch důkladně vydrhněte a opláchněte teplou vodou.
Podlaha (dlaždice, terakota, dřevěné podlahy, lino): smíchejte 2 polévkové lžíce mýdla s 5 litry horké vody, vytřete podlahu a nechte uschnout.
Zahrada: proti mšicím, smíchejte 5 polévkových lžic mýdla s 1 litrem vody v lahvi se sprejem a nastříkejte na rostliny.
Praní prádla: použijte 3 polévkové lžíce tekutého mýdla na 5kg prádla a vlijte do dávkovače vaší pračky. Stejné množství použijte i pro ruční praní.
Skvrny: naneste 1 čajovou lžičku mýdla, skvrnu důkladně vydrhněte a nechte několik minut působit před praním v pračce nebo ručním praním.

Opatření: Uchovávejte mimo dosah dětí. Nemíchejte s jinými čistícími prostředky.

 

Zaregistrujte se do našeho newsletteru: